τηλεόραση

Προβληματισμοί, απόψεις για επιστημονικά, τεχνολογικά θέματα και γεγονότα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

τηλεόραση

Post by Διάτανος »

Καλησπέρα. Είχα μια παλιά crt τηλεόραση η οποία απεβίωσε και ενδιαφέρομαι για αγορά νέας. Με μια πρόχειρη ερευνα αγοράς που έκανα, καταλήγω σε τηλεόραση 32'' και είμαι μεταξύ sony,samsung και lg που οι τιμές τους κυμαίνονται στα 300 € πάνω κάτω. Ποια από τις τρεις μάρκες είναι η πιο αξιόπιστη κατά τη γνώμη σας και ποια έχει καλύτερη εικόνα , χρώματα κλπ
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
Onoffon
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 395
Joined: Tue Jun 25, 2013 10:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Απ: τηλεόραση

Post by Onoffon »

Τυχαινει να εχω στο σπιτι lg και samsung και η αδερφη μου στο δικο της μια sony .λοιπον χωρις να ειμαι ειδικος κλπ καλυτερη εικονα για μενα εχει μακραν η samsung και ακολουθει η sony.. η lg για το π..τσο

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Δώς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω
panosfcb
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 170
Joined: Wed Sep 22, 2010 5:16 pm

Re: τηλεόραση

Post by panosfcb »

Εγώ έχω Samsung. Σαν εικόνα είναι πολύ καλή. Τώρα αν θες 3D κλπ κλπ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τις καινούριες Sony αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι πιο ψηλά σε σχέση με τα 300 € (και νομίζω βγαίνουν σε πιο πολλές ίντσες). Δεν είμαι όμως σίγουρος οπότε κάνε μια έρευνα στα μοντέλα που υπάρχουν.

Να ρωτήσω εγώ κάτι μήπως ξέρει κανείς από Samsung.
Από τη στιγμή που συνέδεσα την τηλεόραση με τον υπολογιστή, μου πετάει κάθε τόσο στο αριστερό μέρος σαν μια καρτέλα που αναφέρει όλα τα χαρακτηριστικά της (led,series 5 κλπ κλπ). Σαν διαφημιστικό. Νομίζω μου το βγάζει ακόμα κι αν είναι απλά σε λειτουργία σαν τηλεόραση. Από πού απενεργοποιείται αυτό;
a_nikos
Praetorian
Praetorian
Posts: 1784
Joined: Thu Oct 25, 2012 2:10 pm
Gender: Male
Location: Athens

Re: τηλεόραση

Post by a_nikos »

Στο σπιτι εχουμε 3 Samsung. Ολες δουλευουν αψογα και απο εικονα ειναι πολυ καλες. Επισης εχω ακουσει αλλα δν το εχω επιβεβαιωσει οτι η Samsung στην Ελλαδα εχει το καλυτερο service...
http://www.travbuddy.com/maps/6761343
Post Reply

Return to “Επιστήμη & Τεχνολογία”