FOOTBALL MANAGER

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

FOOTBALL MANAGER

Post by tsag »

Πιστευω οτι εχει ερθει η ωρα για ενα καψιμο στο Football Manager !!!! :ugeek: :ugeek: :ugeek:
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6259
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: FOOTBALL MANAGER

Post by eΝy »

Πάρε StarCraft ρε!! 8-)
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
tsag
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 696
Joined: Fri Jan 22, 2010 7:18 pm

Re: FOOTBALL MANAGER

Post by tsag »

eNy wrote:Πάρε StarCraft ρε!! 8-)
αλλη φορα ............ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ball38
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 381
Joined: Mon Feb 08, 2010 8:19 pm

Re: FOOTBALL MANAGER

Post by ball38 »

5/11 βγαινει το 2011!

Προς το παρον το εχω παιξει σε beta 8-)
User avatar
mitsaras
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 224
Joined: Sat Apr 10, 2010 7:57 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Location: Polytexneio FM!!! Naypigoi ston Aera!!!

Re: FOOTBALL MANAGER

Post by mitsaras »

Για πες πρωτες εντυπωσεις απ την beta εκδοση...
Βασικα η beta βγαινει 2 εβδομαδες πριν την επισιμη κυκλοφορια του παιχνιδιου. Μαλλον θα είσαι επισημος beta tester :) , κατι μου θυμιζει και το ονομα σου απ το fmgreece :P

Προσωπικα περιμενω πως και πως το Dynamic League Reputation, γιατι μεχρι τωρα επρεπε να πειραζω το παιχνιδι με in-game editors ωστε να βελτιωνω αναλογα τα οικονομικα και τη φημη του πρωταθληματος.
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά...
ball38
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 381
Joined: Mon Feb 08, 2010 8:19 pm

Re: FOOTBALL MANAGER

Post by ball38 »

To βασικο αυτο ειναι, το dynamic league rep.

Κατα τα αλλα, εμενα μαρεσει που υπαρχουν μανατζερς παικτων στο παιχνιδι, και η διαπραγματευση συμβολαιων γινεται τροπον τινα "live". Δλδ σου απανταει αμεσως και ξανακανεις προσφορα μεχρι να βρεθει η χρυση τομή (ή οχι).

Γραφικα βελτιωμενα αρκετα!!!


Επισης μπορεις να ανεβασεις στο youtube καποια φαση μεσα απο το παιχιδι!

Την προπονηση την αλλαξαν εγινε πιο ρεαλιστικη, και σε καθε παικτη απλα αυξομειωνεις το workload και τους τομεις στους οποιους προπονειται αντι να του φτιαχνεις ξεχωριστο προγραμμα.

Υπαρχει η οθονη προετοιμασιας αγωνα οπου λες π.χ. στην ομαδα, για το επομενο παινχιδι να κανει προπονηση στα στημενα και στα πεναλτι.

Τα news ειναι πιο customizable και νοικοκυρεμενα.


Οι newgens πλεον δε βγαινουν οτιναναι, αλλα οταν καποιος παικτης γινεται retire επανεμφανιζεται στο παιχνιδι αλλα με αλλο ονομα και φυσικα σε μικρη ηλικια. Ετσι δε βγαινουν παιχτες με οτιναναι νουμερα. Βεβαια φανταζομαι οτι αν ανεβει π.χ. το reputation της Ελλαδας θα βγαινουν καλυτεροι!!
Γλεντια που εχουν να γινουν αν οι αιωνιοι χαλανε 80Μ για μεταγραφες το 2020 :P


Τεστερ δεν ειμαι γιατι βαριομουν, αλλα ας πουμε οτι εχω προσβαση σε ατομα που ειναι :P
User avatar
mitsaras
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 224
Joined: Sat Apr 10, 2010 7:57 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Location: Polytexneio FM!!! Naypigoi ston Aera!!!

Re: FOOTBALL MANAGER

Post by mitsaras »

στην αναμονη λοιπον...

μεχρι τοτε συνεχιζουμε το καψιμο με το FM2010 :) .
ειμαι 2017 με παναχαϊκή(ξεκίνησα απ γ' εθνικη) και μολις πηρα champions league :shock:
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά...
User avatar
trelomhxmhx
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 339
Joined: Wed Feb 03, 2010 3:12 am

Re: FOOTBALL MANAGER

Post by trelomhxmhx »

mitsaras wrote: ειμαι 2017 με παναχαϊκή(ξεκίνησα απ γ' εθνικη) και μολις πηρα champions league :shock:
γίνεται να ξεκινήσει από τέτοια κατηγορία εγω νόμιζα ότι μόνο Α' ή Β'
User avatar
mitsaras
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 224
Joined: Sat Apr 10, 2010 7:57 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Location: Polytexneio FM!!! Naypigoi ston Aera!!!

Re: FOOTBALL MANAGER

Post by mitsaras »

στο FM2010 γινεται, το μονο που εχεις να κανεις ειναι να κατεβασεις ενα αρχειακι, για να ενεργοποιηθουν οι συγκεκριμενες κατηγοριες http://www.fmgreece.gr/columns/fmgreece ... fmgreecegr (αυτο ενεργοποιει Γ'+ Δ' εθνική όπως και η Α'+ Β' κατηγορία Κύπρου και τις κανει playable)
υπαρχουν αντιστοιχα αρχειακια που ενεργοποιουν επιπλεον κατηγοριες και σε αλλες χωρες!
αυτη η δυνατοτητα οφειλεται στη νεα μορφη του FM EDITOR 2010 ;)
Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά...
XaVass
First Lieutenant
First Lieutenant
Posts: 78
Joined: Fri Jun 11, 2010 6:32 pm

Re: FOOTBALL MANAGER

Post by XaVass »

Παίζετε το fm 2010? Σας άρεσε? Εγώ δεν μπορώ να πω οτι ενθουσιάστηκα, συνέχισα να παίζω το 2008 π πιστεύω είναι το καλύτερο από τα τελευταία που έχουν κυκλοφορήσει. Αν και από ότι λέει ο ballas38 πιστεύω πως θα κολλήσω άσχημα με το καινούριο :)
Post Reply

Return to “Games”