Ikariam λ και μ

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
mechmaster
Master Sergeant
Master Sergeant
Posts: 44
Joined: Sun Jun 13, 2010 8:07 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Ikariam λ και μ

Post by mechmaster »

παιζει κανεις ικαριαμ στον κοσμο λαμδα η καπα?
User avatar
Λakedaimonas
Praetorian
Praetorian
Posts: 2086
Joined: Thu Jan 21, 2010 1:17 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ikariam λ και μ

Post by Λakedaimonas »

Πριν μπω στρατό πέρσι έπαιζα αλλά αμφιβάλω πλέον αν υπάρχει καν ο λογαριασμός μου.

Πλάκα είχε!

Θυμάμαι που μια φορά είχα κάνει το εξής καμένο. Είχα στείλει για επίθεση ένα πολύ μικρό στράτευμα ώστε από τα αποτελέσματα της μάχης να έβλεπα τι στρατό είχε ο άλλος μέσα στην πόλη, πίσω από αυτό το στράτευμα ακολουθούσε ένας κατά πολύ μεγαλύτερος στρατός ο οποίος όμως θα έφτανε στην στην αντίπαλη πόλη 5 περίπου λεπτά από όταν θα είχε φτάσει ο πρώτος και θα είχε γίνει η πρώτη μάχη. Με άλλα λόγια σε περίπτωση που έβλεπα από τα αποτελέσματα της πρώτης μάχης πως ο άλλος είχε άπειρο στρατό μέσα και δεν παίζει να νίκαγα ούτε με την δεύτερη μάχη, απλά θα έκανα υποχώρηση το δεύτερο στράτευμα πριν φτάσει στην πόλη και έτσι απλά θα έχανα μια πολύ μικρή δύναμη.

Το καμένο της υπόθεσης είναι ότι τα στρατεύματα θα έφταναν στην πόλη στις 4.30 το πρωί! Τι σκατά έλεγα ο άλλος θα έχει πάει για ύπνο δεν παίζει να είναι τόσο καμένος όσο εγώ! Τελικά ο τύπος ήταν ξύπνιος και σαν να μην έφτανε αυτό είχε βάλει στο ενδιάμεσα 5λεπτο που θα έφτανε το δεύτερο κύμα στρατού από εμένα να πάει στην πόλη του μια ενίσχυση από μια γειτονική!

Το αποτέλεσμα ήταν να δω εγώ από τα αποτελέσματα ότι στην πρώτη μάχη αυτός είχε μέσα ένα στράτευμα το οποίο δεν θα μπορούσε να αντέξει όταν θα έφτανε το δεύτερο κύμα στρατού μου αλλά τελικά στα 5 λεπτά που εγώ δεν ήξερα τι είχε μέσα έμπασε μέσα και γω δεν ξέρω πόσους με αποτέλεσμα όταν έφτασε ο δεύτερος στρατός μου να πάει κατά διαόλου.

Μιλάμε για τρελά καψίματα 4.30 το πρωί...
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos. I’m an agent of chaos. Oh, and you know the thing about chaos? It’s fair.
e-polytexneio.gr forum ntua all hail ntua
User avatar
goldenmouth
Private
Private
Posts: 2
Joined: Sun Mar 18, 2012 3:58 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Ikariam λ και μ

Post by goldenmouth »

Το έπαιζα παλιά και σκέφτομαι να το ξαναξεκινήσω. Λένε τίποτα οι Λ ή/και Μ;;;
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ikariam λ και μ

Post by Adamaklas »

Ρε Srsly? Ικαριαμ... παιχτε travian... για οσους ξερουν.. αν ξερουν... Hot Saints Reberls- Omg Server 1-2-3-4.
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
manolis705
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 66
Joined: Wed Dec 05, 2012 2:27 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ikariam λ και μ

Post by manolis705 »

εκανα προσφατα στον σιγμα
User avatar
nikolio
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 343
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:20 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ikariam λ και μ

Post by nikolio »

κ γω...στο σιγμα
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ikariam λ και μ

Post by Adamaklas »

Traviaaan ανθρώωωωποιιι παιξτε τραβιαααν!
Post Reply

Return to “Games”