Παλέρμο 2.0 online (συμμετοχές)

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Παλέρμο 2.0 (συμμετοχές)

Post by castiel »

liakoskotsi wrote:τι έγινε ρε παιδιά?? γιατί δεν υπάρχει συμμετοχή?? κρίμα και μου έχει πει ο G ότι θα είναι γαμάτο...

γιατί ρε G δεν το βάζεις στο portal ειδικά τώρα που δεν έχει και άλλες ανακοινώσεις?? άντε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά...
γιατί ακριβώς είναι πόρταλ, δεν είναι για το forum burnout...
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Παλέρμο 2.0 (συμμετοχές)

Post by Kitharistas »

castiel wrote:
liakoskotsi wrote:τι έγινε ρε παιδιά?? γιατί δεν υπάρχει συμμετοχή?? κρίμα και μου έχει πει ο G ότι θα είναι γαμάτο...

γιατί ρε G δεν το βάζεις στο portal ειδικά τώρα που δεν έχει και άλλες ανακοινώσεις?? άντε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά...
γιατί ακριβώς είναι πόρταλ, δεν είναι για το forum burnout...
+1
Rock on buddies...
User avatar
curious
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 79
Joined: Sat Nov 20, 2010 1:57 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Παλέρμο 2.0 (συμμετοχές)

Post by curious »

Τελικά ποιοι θα είναι οι κανόνες γιατί έχω αρχίσει να το ψήνω κι εγώ.
H κοινή λογική -που κάποτε ήταν διευθύντρια σχολείου-έχει πεθάνει στα σχολεία μας. Η επιστήμη,η κόρη της,τη σκότωσε για να δει από τι είναι φτιαγμένη
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Παλέρμο 2.0 (συμμετοχές)

Post by SlasherG »

Από το προηγούμενο Παλέρμο:
Γενική διαδικασία παιχνιδιού:

Ανακοινώνουμε ότι η μέρα ξημέρωσε. (βασικά ανακοινώνω)
Μπορείτε να γράφετε στο topic.
Συζητάτε και αποφασίζετε ποιον θέλετε να κρεμάσετε.
Ανακοινώνουμε την τελική σας απόφαση. Η συζήτηση σταματά.
Πέφτει η νύχτα. Κανείς δε μιλά κατά τη διάρκεια της νύχτας.
Όσοι ρόλοι έχουν νυχτερινές επιλογές μου τις στέλνουν με pm, πάντα μέσα στα όρια της προθεσμίας που έχει τεθεί.
Αφού λήξει η προθεσμία ανακοινώνουμε ότι η μέρα ξημέρωσε καθώς και τα αποτελέσματα της προηγούμενης νύχτας.

***

Κανόνες:

1. Παίζουμε για διασκέδαση και μόνο. Σεβαστείτε τους υπόλοιπους συμπαίχτες και προσπαθήστε να συμμετέχετε στο παιχνίδι με την κουβέντα και την ψήφο σας.
2. Δεν επιτρέπεται η επικοινωνία μεταξύ σας για το παιχνίδι εκτός αυτού του topic, εκτός και αν το επιτρέπει ο ρόλος σας.
3. Παρακαλώ να τηρείτε τις προθεσμίες σε ό,τι αφορά τις επιλογές σας κατά τη διάρκεια της νύχτας. Αν δε δοθεί επιλογή εγκαίρως, δεν θα υπάρξει επιλογή για τη συγκεκριμένη νύχτα.
4. Απαγορεύεται να δημοσιεύσετε αποσπάσματα από pm δικά μου ή συμπαιχτών σας.
5. Από τη στιγμή που πεθάνατε, ΠΕΘΑΝΑΤΕ. Απαγορεύεται οποιοδήποτε σχόλιο για το παιχνίδι πριν το τέλος του, καθώς και η συζήτηση για αυτό εκτός του topic.
6. Το κρέμασμα κάθε μέρα θα λαμβάνει χώρα με σχετική και όχι απόλυτη πλειοψηφία. Επιλέγεται όποιος έχει τις περισσότερους ψήφους.
7. Κάθε ψήφος πρέπει να είναι γραμμένη με ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ως εξής ΨΗΦΙΖΩ: SlasherG. Διαφορετικές γραφές ενδέχεται να ακυρώσουν την ψήφο σας. Έχετε το δικαίωμα να αποσύρετε την ψήφο που έχετε δώσει σε κάποιον γράφοντας αντιστοίχως ΑΠΟΣΥΡΩ: SlasherG. Για κόκκινο να χρησιμοποιείτε το [ color=#FF0000], είναι στην πρώτη στήλη, κάτω κάτω.
8. Απαγορευεται να επεξεργάζεστε ή να σβήνετε τις δημοσιέυσεις σας σε αυτό το νημάτιο. Ό,τι γράψετε παραμένει ως έχει. Μην ασχολείστε με ορθογραφικά και άλλα λάθη. Αν το κρίνετε σκόπιμο, μπορείτε να διορθώσετε το λάθος σας με ΔΕΥΤΕΡΗ δημοσίευση από κάτω.
9. Οι προθεσμίες θα ξεκινούν και θα λήγουν με βάση το ρολόι του φόρουμ.
10. Καλό θα ήταν να ενημερώνετε εντός του topic για παρατεταμένες απουσίες σας (άνω των 3 ημερών).
11. Ο Αφηγητής έχει πάντα δίκιο. Αν έχετε οποιαδήποτε αντίρρηση για απόφασή , μπορείτε να το συζητήσετε με pm εάν το παιχνίδι βρίσκεται σε εξέλιξη.

Τώρα επιπρόσθετα:

Τα νέα μερόνυχτα, πιθανότατα, θα είναι 2 μέρες (πραγματικές) για την ημέρα του Παλερμό, όπου και στο τέλος αυτών θα πεθαίνει ο με τις περισσότερες ψήφους, ενώ η ''νύχτα'' θα διαρκεί 24 ώρες..

Όπως επίσης, τα άτομα που θα λείπουν για περισσότερες από τρεις ψηφοφορίες, θα ''αυτοκτονούνται''..

Πάνω κάτω αυτά..

Αν θέλει κάποιος καινούργιος να μπει στο πνεύμα του παιχνιδιού, μπορεί να διαβάσει λίγο από το παλιό, το ένα..προτείνω από τη σελίδα 50 και μετά, περίπου..

..π.χ.. http://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.p ... &start=510
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Παλέρμο 2.0 (συμμετοχές)

Post by castiel »

Κάνε μια λίστα με το ποιοι εχουν δηλώσει μέχρι τώρα ρε... ;)
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
User avatar
spot54
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 289
Joined: Sun Mar 13, 2011 11:22 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Fishman Island

Re: Παλέρμο 2.0 (συμμετοχές)

Post by spot54 »

και εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω μεσα
It seems that common sense, is not so common after all...
User avatar
ακτινα γ
Private
Private
Posts: 4
Joined: Tue Nov 08, 2011 12:29 am
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Female

Re: Παλέρμο 2.0 (συμμετοχές)

Post by ακτινα γ »

Ελπίζω να ξεκινήσει το παιχνίδι σύντομα! θα ήθελα κι εγώ να παίξω! (το έχω ξαναπεί άλλωστε... ;) )
User avatar
SlasherG
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 2526
Joined: Sat Nov 13, 2010 12:39 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Somewhere I Belong

Re: Παλέρμο 2.0 (συμμετοχές)

Post by SlasherG »

ακτινα γ wrote:Ελπίζω να ξεκινήσει το παιχνίδι σύντομα! θα ήθελα κι εγώ να παίξω! (το έχω ξαναπεί άλλωστε... ;) )
Σε έχω λάβει υπόψη.. Το θέμα είναι ότι περιμένουμε για συμμετοχές.. Παιχνίδι με 15 άτομα δε θα έχει τόση απίστευτη φάση πιστεύω.. Σκεφτόμουν να ξεκινήσουμε κάπου στην εξεταστική, όπου μπαίνει ο κόσμος, ή ίσως και πιο νωρίς..
Come ride with me
Through the veils of history
I'll show you how god
falls asleep on a job.


______________________________________________

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
User avatar
ακτινα γ
Private
Private
Posts: 4
Joined: Tue Nov 08, 2011 12:29 am
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Female

Re: Παλέρμο 2.0 (συμμετοχές)

Post by ακτινα γ »

οκ!!! :D
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Re: Παλέρμο 2.0 (συμμετοχές)

Post by castiel »

πόσοι είναι μέχρι τώρα?
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
Post Reply

Return to “Forum Burnout”