ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ. ΕΝΑΣ ΕΦΕΥΡΕΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ!

Προβληματισμοί, απόψεις για επιστημονικά, τεχνολογικά θέματα και γεγονότα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ. ΕΝΑΣ ΕΦΕΥΡΕΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ!

Post by ιστορικός mech-eng »




αμα εξαιρεσετε το αρκετα μεγαλο κεφαλαιο που χρειαζεται για ολα αυτα...την παντελη ελλειψη μετρων προστασιας τοσο στην διαχειρηση του υδρογονου οσο και στο ηλεκτροστασιο ,ο ανθρωπος αυτος εχει καταφερει να παραγει ενεργεια με πολυ φθηνο και απλο τροπο...περαν βεβαια του οτι δειχνει να εχει πραγματικα απειρες γνωσεις πανω σε μια τεραστια ποικιλια θεματων...
User avatar
soti
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 640
Joined: Wed Feb 23, 2011 12:47 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ. ΕΝΑΣ ΕΦΕΥΡΕΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ!

Post by soti »

Φοβερός τύπος. Εμένα μου έκανε εντύπωση το πνεύμα δημιουργίας και η θέληση για αυτάρκεια. Ακριβώς ότι καταπιέζεται από το σύστημα, ώστε να είμαστε καλοί πελάτες και να τ'ακουμπάμε στις εταιρίες. Η ατυχία του είναι που είναι σοβαρός. Ας ήταν καραγκιόζης και ας έκανε, π.χ. ένα Χάρλεμ μιλκ σέϊκ, θα τον μάθαινε όλη η Ελλάδα.

-... και τη ρακί την πίνεις μετά εσύ;
-όχι, εγώ δεν πίνω ρακί, αλλά την πίνει το μηχανάκι. :D
ιστορικός mech-eng
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1249
Joined: Mon Jun 13, 2011 1:51 pm
Gender: Male

Re: ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ. ΕΝΑΣ ΕΦΕΥΡΕΤΗΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ!

Post by ιστορικός mech-eng »

soti wrote:Φοβερός τύπος. Εμένα μου έκανε εντύπωση το πνεύμα δημιουργίας και η θέληση για αυτάρκεια. Ακριβώς ότι καταπιέζεται από το σύστημα, ώστε να είμαστε καλοί πελάτες και να τ'ακουμπάμε στις εταιρίες.

μα οπως και να ειχε το πραγμα οι περισσοτεροι θα τα ''ακουμπαγαν'' σε καποιους αλλους,δεν νομιζω να μπορει ο καθενας να μπορει να φτιαξει οσα εχει φτιαξει ο καλογερακης μονος του...μετα απο κει το θεμα παει στο ανταγωνισμο και ποσο καλα μπορει να σταθει η καθε επιχειρηση ωστε να να θετει τους ορους στην αγορα και στις τιμες...

υγ : και δεν νομιζω οτι ειναι ατυχος ,οσοι χρειαζεται να τον ξερουν τον ξερουν ,και κυριως πιστευω οτι ο συγκεκριμενος εαν οντως ειναι ανεργος ειναι καθαρα απο επιλογη του.Ηλεκτρολογος ειναι ο ανθρωπος με τοσες γνωσεις που κανει για τρεις ηλεκτρολογους μαζι ,δεν νομιζω να μην το εκτιμησε κανεις αυτο...
Post Reply

Return to “Επιστήμη & Τεχνολογία”