[Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.

Αν ανοιξει το ΕΜΠ θέλω:

Άμεσα επαναληπτική εξεταστική 2 εβδομάδων και έναρξη μαθήματων αμέσως μετά. Οι πρωτοετείς μπορούν να ξεκινήσουν νωρίτερα τα μαθήματα, ενώ οι υπόλοιποι έχουν εξεταστική.
61
17%
Έναρξη μαθημάτων τώρα και διπλές εξεταστικές, μαζί με τις κανονικές. Μέριμνα για να γίνει τώρα εξεταστική για τους επι πτυχίω.
266
73%
Να χαθεί η επαναληπτική εξεταστική και να ξεκινήσουν άμεσα τα μαθήματα, χωρίς διπλές εξεταστικές. Μέριμνα για να γίνει τώρα εξεταστική για τους επι πτυχίω.
23
6%
Επαναληπτική εξεταστική κανονικής διάρκειας, χάσιμο του χειμερινού εξαμήνου και εαρινό εξάμηνο με φυσιολογικούς ρυθμούς.
15
4%
 
Total votes: 365

aggeliko
Private
Private
Posts: 1
Joined: Thu Nov 07, 2013 10:34 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Female

Re: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Post by aggeliko »

Γνώμη μου είναι πως αν είναι να ξεκινήσουμε,είναι προτιμότερο να γίνει ένα πράγμα σωστά και ολοκληρωμένα παρά όλα μαζί και στο πόδι!Θα πρότεινα να μη γίνει ούτε τώρα επαναληπτική,ούτε τον χειμώνα διπλή διότι ήδη έχει χαθεί πολύτιμος χρόνος..Με βάση τους γνωστούς υπολογισμούς,το επόμενο εξάμηνο θα ξεκινήσει Απρίλη;!Να γίνει εξεταστική μόνο για τους επί πτυχίω!Επιπλέον θεωρώ πως τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμη..Οι ελλείψεις που μας περιμένουν ανοίγοντας,ίσως οδηγήσουν στο να χαθεί τη τελευταία στιγμή το εξάμηνο..Άρα βλέπουμε στη πορεία!
billina
Corporal
Corporal
Posts: 19
Joined: Mon Jun 14, 2010 1:16 am

Re: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Post by billina »

Έχω παρευρεθεί σε διπλή εξεταστική. Το αποτέλεσμα ήταν να έχω σίγουρα από 2 και πάνω μαθήματα τη μέρα για να δώσω. Αυτό σημαίνει ότι δεν υπήρχε χρόνος επαρκούς διαβάσματος και ήταν ένα ναυάγιο. Επίσης, ποιος μου εγγυάται εμένα ότι θα γίνει και η χαριστική για τους επί πτυχίω έπειτα από μία διπλή εξεταστική. Μην ξεχνάμε ότι τα αποτελέσματα σε κάποια μαθήματα αργούν πάρα πολύ. Οπότε ακόμα και χαριστική να γίνει, υπάρχει πιθανότητα να μην ξέρω τα αποτελέσματα της εξέτασής μου (της κανονικής) και να πρέπει να ξαναδώσω όλα τα μαθήματα γιατί πολύ απλά δε θα γνωρίζω αν έχω περάσει ένα μάθημα ή όχι. Επίσης, αν γίνει διπλή, θα μεταφερθεί και η εαρινή εξεταστική. Δεδομένου των περσινών εξεταστικών περιόδων του καλοκαιριού, θα δώσω κατά πως φαίνεται Αύγουστο τη χαριστική. Πότε θα έχουν βγει τα αποτελέσματα για να ξέρω να δώσω Σεπτέμβρη????
Χίλιες φορές να συνεχιστεί η επαναληπτική από εκεί που είχε μείνει, δηλαδή άλλες δυο βδομάδες και να μην μπλέξουμε τα μπούτια μας!!!! 9 χρόνια μέσα σε αυτό το "ίδρυμα" για να μην το πω αλλιώς, έχω δει πολλά και ξέρω! Και δεν ανήκω στους αιώνιους..
smt_tt
Naval Seeder
Naval Seeder
Posts: 100
Joined: Fri Apr 22, 2011 4:24 am
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Post by smt_tt »

Αλλα και το εξαμηνο να χαθει εμενα προσωπικα δεν με πηραζει αρκει να μας το πουνε τωρα και να μην χαθει η εξεταστικη του σεπτεμβρη!!!.αν εται θα τελειωσουμε νωρις χαλαλι και θα κανουμε και ανθρωπινο εαρινο οπως λεει
.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Post by sid »

γιατί δεν υπάρχει επιλογή "να ξανακλείσει το ρημάδι να ησυχάσουμε" ?
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Post by Kuchiki_Byakuya »

προσωπικά θα ήθελα να αρχίσει το εξάμηνο και να γίνει διπλή εξεταστική γιατί τώρα είναι δύσκολο να μπω σε ρυθμό διαβάσματος και εξεταστικής. οπότε να αρχίσει ομαλά το εξάμηνο και όταν έρθει η κρίσιμη ώρα να είμαι σε ρυθμό και λογική εξετάσεων.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
mar1e
Private
Private
Posts: 4
Joined: Sat Oct 12, 2013 4:46 pm
Σχολή: ΣΕΜΦΕ
Gender: Female

Re: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Post by mar1e »

Kuchiki_Byakuya wrote:Re: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;
Author: Kuchiki_Byakuya » Fri Nov 08, 2013 4:12 am

προσωπικά θα ήθελα να αρχίσει το εξάμηνο και να γίνει διπλή εξεταστική γιατί τώρα είναι δύσκολο να μπω σε ρυθμό διαβάσματος και εξεταστικής. οπότε να αρχίσει ομαλά το εξάμηνο και όταν έρθει η κρίσιμη ώρα να είμαι σε ρυθμό και λογική εξετάσεων.
Όταν είπα όχι προχειρότητες τώρα, που κάποιοι ταυτόχρονα δουλεύουμε και διαβάζουμε (που μάλλον μερικοί δεν ξέρουν πως είναι και δεν αναγκάζονται σε time management), και πόσης σημασίας είναι να ξέρουμε το πρόγραμμα με λέγατε φοιτήτρια που διαβάζει με πάθος.
Τί έγινε τώρα; Γίναμε όλοι φοιτητές με πάθος;
chris k.
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 46
Joined: Tue Nov 23, 2010 6:49 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Post by chris k. »

Τι ώρα περιμένουμε την απόφαση?
mariath
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 19
Joined: Mon May 24, 2010 8:06 pm

Re: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Post by mariath »

Παιδιά να ανοίξουμε! Αυτό είναι το σημαντικό!
Προσωπικά συμφωνώ ότι η διπλή εξεταστική είναι μεγάλο μανίκι!
Αλλά θα στηρίξω με την πρόταση του Meleniou
johnpapa89
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 22
Joined: Sat May 08, 2010 5:15 pm

Re: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Post by johnpapa89 »

Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται με αυτούς που χρωστάνε μόνο παρουσίαση διπλωματικής εργασίας;
Εγώ περιμένω να ανοίξει το ΕΜΠ για να παρουσιάσω διπλωματική. Πρέπει να περιμένω πρώτα να τελειώσει η εξεταστική, εάν αποφασιστεί πως θα υπάρξει, για να παρουσιάσω; Εάν τελικά δεν γίνει εξεταστική θα παρουσιάσω με το που ανοίξει το ΕΜΠ;
rg1989
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 191
Joined: Mon Mar 01, 2010 11:01 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Παντού και πουθενά...

Απ: [Poll] Τι θέλετε να γίνει όταν ανοίξει το ΕΜΠ;

Post by rg1989 »

johnpapa89 wrote:Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται με αυτούς που χρωστάνε μόνο παρουσίαση διπλωματικής εργασίας;
Εγώ περιμένω να ανοίξει το ΕΜΠ για να παρουσιάσω διπλωματική. Πρέπει να περιμένω πρώτα να τελειώσει η εξεταστική, εάν αποφασιστεί πως θα υπάρξει, για να παρουσιάσω; Εάν τελικά δεν γίνει εξεταστική θα παρουσιάσω με το που ανοίξει το ΕΜΠ;
Τωρα θες να σε φτιαξω? Αν δεν λειτουργησει η γραμματεια η εστω να βρεθει ενας να υπογραψει για την εξεταση δυσκολα γινεται. Την εχουν παθει και αλλοι ετσι και πιστεψε με νιωθω τον πονο σου.

ταπατοκντ
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”