ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ 2010

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Locked
maurh_8uella
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 572
Joined: Wed Feb 24, 2010 2:31 pm

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by maurh_8uella »

Εεεε αν το λένε στο facebook τότε έτσι θα είναι... Απλά υπέθεσα ότι θα είναι στο Ζ γιατί εκεί είχαν γίνει οι προηγούμενες!
User avatar
anticapitalist
Captain
Captain
Posts: 104
Joined: Wed Oct 27, 2010 1:26 am
Σχολή: Πολιτικός
Gender: Male

Re: Re:

Post by anticapitalist »

Sopas wrote:προσπάθησα να αποσυρθώ από την εκδρομή μου είπαν ότι δεν γίνεται
άσχετα με το υπόλοιπο τμήμα της διαμάχης, την οποία δεν μπορώ να κρίνω γιατι δεν ξέρω τα γεγονότα, αυτό που αναφέρεις πραγματικά είναι πολύ περίεργο. άλλες χρονιές απλά μπορούσες να αποσυρθείς (ακόμα και να είχες δώσει την πρώτη ή ακόμα και τη δεύτερη δόση) χωρίς πρόβλημα.
«Το μεγαλύτερο επίτευγμα είναι το να είσαι ο εαυτός σου μέσα σ' έναν κόσμο που προσπαθεί διαρκώς να σε κάνει κάτι άλλο».

Ralph Waldo Emerson
User avatar
rest_in_pieces
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 352
Joined: Fri Jan 29, 2010 10:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by rest_in_pieces »

πάντως πρέπει να το αναφέρουμε ότι η ενημέρωση μόνο μέσω fb δεν ήταν και η πιο τρομερή ιδέα.
βέβαια όλα έχουν οργανωθεί τόσο καλά, ας μην στεκόμαστε στις λεπτομέρειες
try katsaro pirouni
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: Re:

Post by Sopas »

anticapitalist wrote:
Sopas wrote:προσπάθησα να αποσυρθώ από την εκδρομή μου είπαν ότι δεν γίνεται
άσχετα με το υπόλοιπο τμήμα της διαμάχης, την οποία δεν μπορώ να κρίνω γιατι δεν ξέρω τα γεγονότα, αυτό που αναφέρεις πραγματικά είναι πολύ περίεργο. άλλες χρονιές απλά μπορούσες να αποσυρθείς (ακόμα και να είχες δώσει την πρώτη ή ακόμα και τη δεύτερη δόση) χωρίς πρόβλημα.
όταν λέω ότι δεν γίνεται εννοώ ότι μου είπαν ότι από τα 900 ευρώ το πολύ να έπαιρνα πίσω τα 150-200.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
Sopas
Captain
Captain
Posts: 137
Joined: Tue May 11, 2010 2:52 pm

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by Sopas »

maurh_8uella wrote:Στις 15.00 είναι η συνέλευση κάπου στο 2ο όροφο του Ζ....

Ρε καννίβαλε Sopas έχασε η Πανάθα και ξεσπαθώνεις στο φόρουμ??? :shock: :shock:
αφού με τσιγκλάνε, εκεί που πάει να θαφτεί το θέμα τσουπ πετάγεται ένας και πάλι από την αρχή.... Φοβάμαι ότι και μετά την Αμερική αυτή τη δουλειά θα κάνω.
"Carry the projector and you'll be a moderator"
User avatar
anticapitalist
Captain
Captain
Posts: 104
Joined: Wed Oct 27, 2010 1:26 am
Σχολή: Πολιτικός
Gender: Male

Re: Re:

Post by anticapitalist »

Sopas wrote:
anticapitalist wrote:
Sopas wrote:προσπάθησα να αποσυρθώ από την εκδρομή μου είπαν ότι δεν γίνεται
άσχετα με το υπόλοιπο τμήμα της διαμάχης, την οποία δεν μπορώ να κρίνω γιατι δεν ξέρω τα γεγονότα, αυτό που αναφέρεις πραγματικά είναι πολύ περίεργο. άλλες χρονιές απλά μπορούσες να αποσυρθείς (ακόμα και να είχες δώσει την πρώτη ή ακόμα και τη δεύτερη δόση) χωρίς πρόβλημα.
όταν λέω ότι δεν γίνεται εννοώ ότι μου είπαν ότι από τα 900 ευρώ το πολύ να έπαιρνα πίσω τα 150-200.
αυτό λεω κι εγώ. κανονικά θα έπρεπε να υπογράψετε σύμβαση, σύμφωνα με την οποία όποιος υπαναχωρήσει εντός ελάχιστης προθεσμίας (πχ 20 μέρες πριν την εκδρομή) να δικαιούται ολική επιστροφή των χρημάτων του. αν δεν το κάνατε, μαλακία σας.

και γιατι επιστροφη 200€ και όχι 100€ ή 300€??? υπάρχουν σχετικοι όροι στη σύμβαση???
«Το μεγαλύτερο επίτευγμα είναι το να είσαι ο εαυτός σου μέσα σ' έναν κόσμο που προσπαθεί διαρκώς να σε κάνει κάτι άλλο».

Ralph Waldo Emerson
ralf12
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Wed May 05, 2010 10:32 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by ralf12 »

εγω αναφερομαι στη συνέλευση του 4ου έτους για την εκδρομή. Καλά γκρουπ στο facebook από τα εαακ μπαινει άνετα στα highlight του μήνα αν όχι του χρόνου
User avatar
mama mafia
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1717
Joined: Fri Dec 17, 2010 12:40 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by mama mafia »

ralf12 wrote:Καλά γκρουπ στο facebook από τα εαακ μπαινει άνετα στα highlight του μήνα αν όχι του χρόνου
true


να τονίσω πως πρέπει οπωσδήποτε να πάτε στο broadway, βαρκάδα στο central park, μη χάσετε χρόνο στο statue of liberty ή στο moma.

special prize σε όποιον τολμάει να επισκεφτεί bronx
Leave the gun. Take the cannoli
ralf12
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 38
Joined: Wed May 05, 2010 10:32 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by ralf12 »

γιατί όχι το moma??
angel@
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 7
Joined: Sun Jun 13, 2010 5:20 pm

Re: ΕΚΔΡΟΜΗ 4ου ΕΤΟΥΣ

Post by angel@ »

Irthe i stigmi gia na dilwsoume simmetoxi sta ergastiria tou MIT.

I simmetoxi einai mono gia Mixanologous Mixanikous tou 4ou etous. Simplirwste tin aitisi sto parakatw link kai epilekste ta egrastiria pou sas endiaferoun :

https://spreadsheets.google.com/viewfor ... M3FjZ0E6MQ

PROSOXI : 1) Min epileksete to group 1 (Nuclear Reactor), tha steilw egw ta onomata sas me vasi osa sas exw pei hdh.
2) I dilwsi prepei na ginei mexri ayrio to mesimeri prin ti sineleusi. Parakalw enimerwste olous tous synadelfous wste na simplirwsoun tin aitisi to sintomotero dynato.
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”