Περί λογότυπου του forum...

Καμμένα online παιχνίδια για μεταμεσονύκτιο και μεσοεξεταστικό κάψιμο!
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Διάτανος
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1607
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:14 pm
Gender: Male

Re: Θέματα Αριθμητικής Ανάλυσης

Post by Διάτανος »

όχι αλλά μην περιμένεις να σου πει κανείς και μπράβο όταν λες τον άλλον κομπλεξικό επειδή έχει βάλει λογότυπο στα θέματα και δεν σου αρέσουν όταν ο άλλος έχει χτίσει αυτή τη προσπάθεια από το μηδέν
“The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown”
User avatar
eΝy
Community Founder
Community Founder
Posts: 6260
Joined: Mon Jan 18, 2010 12:07 pm
Gender: Male

Re: Θέματα Αριθμητικής Ανάλυσης

Post by eΝy »

Κακώς επιμένεις από τη στιγμή που δεν έχεις δίκιο. Κατανοώ ότι το κάνεις από εγωισμό, αλλά δεν πρόκειται να καταφέρεις κάτι, εκτός ίσως από το να καταλήξεις αντικείμενο σχολιασμού και από τους υπόλοιπους χρήστες.

Δεν είμαστε εδώ για να τσακωνόμαστε με κανέναν, ούτε για να αποδεικνύουμε τα αυτονόητα συνεχώς. Και αν εσύ δεν καταφέρνεις ακόμα να συγκρατήσεις τη γλώσσα σου, δεν σημαίνει ότι και οι υπόλοιποι θα σε ακολουθήσουμε ηλιθιωδώς σε έναν ατέρμονα κύκλο λεκτικής αντιπαράθεσης.

Καλό σου βράδυ και καλό διάβασμα.
Mechanical Engineering NTUA, 2010
MTEC ETH Zurich, 2013
Founder: https://polytexneio.gr
Founder: https://globalprep.gr
User avatar
stam
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 250
Joined: Mon Jun 14, 2010 4:50 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Θέματα Αριθμητικής Ανάλυσης

Post by stam »

(Για να τσεκάρω τι νέο παίζει στο forum...) -->
(View new posts) -->
(Α! 12 new posts στο topic ''Θέματα Αριθμητικής Ανάλυσης''...τέλεια!) -->
(Για να μπω να δω νέα uploaded θέματα...) -->
(view the latest post)-->
(...)--> :roll:
let's go design
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Περί λογότυπου του forum...

Post by Doublecore »

topic split!
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
elitis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 234
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:49 pm

Re: Περί λογότυπου του forum...

Post by elitis »

Μια διευκρίνιση για όσους δεν ξέρουν καλά ελληνικά(απευθύνεται και στον διάτανο): δεν είπα κάποιον συγκεκριμένο κομπλεξικό.Είπα κομπλεξικό όποιον ανεβάζει θέματα ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ κλειδωμένα για εκτύπωση.Αν κάποιος το έκανε καταλάθος,προφανώς δεν τον κατηγορώ. (απλά όταν κάνει γίνεται συστηματικά παύει να θεωρείται λάθος).
Εσύ όμως "φίλε" eny προσέβαλες συγκεκριμένα εμένα κ με πολύ συγκεκριμένο τρόπο
με αυτό το ηλίθιο video και στη συνέχεια απλά υπεκφέυγεις σε αυτά που σου λέω.Θα έπρεπε
τουλάχιστον να είχες ζητήσει συγγνώμη και να διαγράψεις αυτό το βλακώδες video και όχι να συνεχίσεις την ειρωνεία ("Και το βιντεάκι κακώς το πήρες με κακό μάτι. Είναι ένα καλό πρώτο βήμα προς τη συνειδητοποίηση των παραπάνω")

προς doublecore: το όνομα στο θέμα που έβαλες στο topic είναι "παραπλανητικό"..εγώ απλά κατηγορώ το
εσκεμμένο κλείδωμα στην εκτύπωση.Το λογότυπο με ενοχλεί προφανώς,αλλά δεν ξεκίνησα γι'άυτό την κουβέντα.
User avatar
sid
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 4031
Joined: Mon Jan 25, 2010 10:47 pm
Σχολή: Χημικός
Gender: Male
Location: 242
Contact:

Re: Περί λογότυπου του forum...

Post by sid »

Και μια και τα ρίχνουμε όλα επιτέλους στο τραπέζι , μερικά θέματα που βρήκα (τυχαία ή σκοπίμως - έχω τους λόγους μου να πιστεύω το δεύτερο) :

1. δεν εκτυπώνονται χωρίς να χαλάσει καθόλου (πανάκριβο) μελάνι ο εκτυπωτής μου
2.δεν λύνονται μόνα τους
3.δεν γίνονται μικρούλια όταν πλησιάζει ο ξανθός γαλανομάτης επιτηρητής από πάνω μου για να ψάξει για σκονάκια
4.Το φόρουμ δεν έχει κάνει ακόμα κλήρωση για 10 smartakia με δώρο μοντέλα-συνοδηγούς
5. Ο αδμίν μετά την παρεξήγηση που δημιουργήθηκε , δεν έχει έρθει ακόμα σπίτι μου να μου συρράψει όλα τα θέματα της σχολής και να μου φτιάξει την κρεμούλα μου

φιλικό π.σ. : δεν τον κατηγορώ , όλοι ξέρουν ότι οι μεγαλύτεροι ψυχολόγοι έχουν τα ψυχολογικά τους
Και μετά ορισμένοι παραπονιούνται ότι ντε και καλά η λέσχη χρησιμοποιεί κατεψυγμένα κρέατα. Τουναντίον λοιπόν.

- soti
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Περί λογότυπου του forum...

Post by Spyrοs »

elitis wrote:Μια διευκρίνιση για όσους δεν ξέρουν καλά ελληνικά(απευθύνεται και στον διάτανο): δεν είπα κάποιον συγκεκριμένο κομπλεξικό.Είπα κομπλεξικό όποιον ανεβάζει θέματα ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ κλειδωμένα για εκτύπωση.Αν κάποιος το έκανε καταλάθος,προφανώς δεν τον κατηγορώ. (απλά όταν κάνει γίνεται συστηματικά παύει να θεωρείται λάθος).
Εσύ όμως "φίλε" eny προσέβαλες συγκεκριμένα εμένα κ με πολύ συγκεκριμένο τρόπο
με αυτό το ηλίθιο video και στη συνέχεια απλά υπεκφέυγεις σε αυτά που σου λέω.Θα έπρεπε
τουλάχιστον να είχες ζητήσει συγγνώμη και να διαγράψεις αυτό το βλακώδες video και όχι να συνεχίσεις την ειρωνεία ("Και το βιντεάκι κακώς το πήρες με κακό μάτι. Είναι ένα καλό πρώτο βήμα προς τη συνειδητοποίηση των παραπάνω")
Διάβασες το post μου :?:
Spyrοs wrote:
elitis wrote:Το λογικό θα ήταν το "εκ παραδρομής τικ" να ήταν η εξαίρεση κ όχι η πλειοψηφία...
Lakedaimona για ηρέμησε ρε φίλε...To ότι ανεβάζει κάποιος θέματα , δεν σημαίνει
ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κριτική,έτσι δεν είναι? Πόσο μάλλον,όταν σε όλα βλέπω μια
αντι-αισθητική στάμπα που γράφει e-polytexneio.gr ...Σε πολλά θέματα έχει ασφάλεια στην
εκτύπωση,δεν είναι η εξαίρεση...Και επίσης αν δεν γουστάρω δεν θα κατεβάζω κλπ ...
1) Quote από τους Κανόνες Λειτουργίας του Forum:
- Τα θέματα εξεταστικής και οι σημειώσεις που γίνονται upload στο e-polytexneio, μετατρέπονται σε pdf για λόγους ευχρηστίας. Επίσης βάζουμε και το λογότυπο του forum της Σχολής μας, γιατί έχουν αναφερθεί επανειλημμένως περιπτώσεις αρχεία από το forum μας να χρησιμοποιούνται από φροντιστήρια για εμπορικούς σκοπούς.
2) Το πρόβλημα με το printing είναι επικεντρωμένο στα Θέματα του 2ου έτους από κάποια χρονιά και πριν.

3) Όπως τόσοι χρήστες έχουν θίξει το θέμα ευγενικά έτσι θα μπορούσες κι εσύ. Αν δεν μας έλεγες κομπλεξικούς δε θα σου απαντούσαν έτσι τα παιδιά.-
Τέλος:
Όσο ένα γενικό "κομπλεξικοί" δεν πάει σε κάποιον συγκεκριμένο (όπως λες) άλλο τόσο ένα σκέτο ποστάρισμα video δεν αναφέρεται σε συγκεκριμένο χρήστή (?)
btw το video είναι φιλοσοφικού, for lack of a better term, περιεχομένου. Μάλιστα είχε ποσταριστεί χθες-προχθές και σε άλλο τοπικ για άλλο λόγο.

Αυτά, σε παρακαλώ να μη δώσεις συνέχεια.

Καληνύχτα σε όλους.
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
User avatar
Doublecore
Praetorian
Praetorian
Posts: 1950
Joined: Thu Jan 21, 2010 2:58 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Location: Top Secret

Re: Περί λογότυπου του forum...

Post by Doublecore »

elitis wrote:Προς doublecore: το όνομα στο θέμα που έβαλες στο topic είναι "παραπλανητικό"..εγώ απλά κατηγορώ το
εσκεμμένο κλείδωμα στην εκτύπωση.Το λογότυπο με ενοχλεί προφανώς,αλλά δεν ξεκίνησα γι'άυτό την κουβέντα.


Οσο για τον τιτλο του τοπικ, τι να σου πω..αν δεν υπηρχε το λογοτυπο δεν θα καναμε αυτην την συζητηση, οποτε live with it...
Information learned is more valuable than information given.
φορουμ εμπ e-polytexneio.gr forum ntua


Remember, it's just a ride
User avatar
elitis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 234
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:49 pm

Re: Περί λογότυπου του forum...

Post by elitis »

Προς spyro: το τελευταίο μου μήνυμα απευθυνόταν στον eny και όχι σε εσένα.
Εκτός κ αν είσαι ο αντιπρόσωπός του.
Επίσης το αν,μέχρι πότε και για ποιο λόγο θα συνεχίσω την συζήτηση έχω το δικαίωμα
να το αποφασίσω εγώ.Όπως και δικαίωμα σου είναι να μην ασχολείσαι με την συζήτηση.
Επίσης είπες ότι δεν είναι προφανές σε ποιον χρήστη παει το βίντεο...Έλεος..Μην κοροιδέυεις
τον εαυτό σου..Πάνω από το βίντεο είχα κάνει quote ο eny το μήνυμα μου..Το να μου λες
λοιπόν ότι και καλά δεν είναι σαφές σε ποιον χρήστη πάει το βίντεο είναι σαν να με κοροιδεύεις
μπροστά στα μούτρα μου...

Επίσης,υπάρχει κάποιος που να υπερασπίζεται το εσκεμμένο κλείδωμα στην εκτύπωση?
Γιατί όλο λέει κάτι κάποιος από εσάς "εναντίον" μου,αλλά ουσιαστικά γι'αυτό που ξεκίνησα την κουβέντα που κατηγορώ κανείς δεν πάιρνει θέση.Εννοώ αν συμφωνείτει ότι είναι βλακεία το εσκεμμένο κλείδωμα τότε το θέμα τελείωσε εδώ (για μένα).

p.s. : για το αστείο κείμενο του koukouloflorou : προφανώς συμφωνώ ότι το θέμα της κουβέντας
και η έκταση που έχει πάρει είναι αντιστρόφως ανάλογη του θέματος(κλείδωμα στην εκτύπωση)...
Ο λόγος που επιμένω είναι γιατί εν τέλει αυτός που φέρθηκε άσχημα και συνεχίζει την ειρωνεία είναι άλλος κ όχι εγώ που απλά είπα τη λέξη "κόμπλεξ".
User avatar
Kitharistas
Praetorian
Praetorian
Posts: 5760
Joined: Sun May 16, 2010 2:31 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Θέματα Αριθμητικής Ανάλυσης

Post by Kitharistas »

elitis wrote:2) Ο χαρακτηριμός κομπλεξικός απευθύνεται σε όποιον ανεβάζει κλειδωμένα θέματα σε εκτύπωση
και όχι σε όσους ανεβάζουν.Οπότε μην κάνεις γενικεύσεις ότι λέω κομπλεξικά άτομα όλους
αυτούς που ανεβάζουν.Άλλωστε την δύναμη σε αυτό το φόρουμ την δίνουν αυτοί
που ανεβάζουν κ εγώ είμαι ένας από αυτούς.Όσο γι αυτούς που ανεβάζουν κλειδωμένα θέματα,
συγγνώμη για την "αχαριστία" μου,αλλα σε εμένα προσωπικά δεν μου προσφέρουν τίποτα γι'αυτό και μπορώ και τους κρίνω.
δεν ανεβάζεις επειδή γουστάρεις να βοηθήσεις, ανεβάζεις για να έχεις προσωπικό όφελος αλλιώς θα ανέβαζες και θα ξανανέβαζες κάθε μέρα
elitis wrote:4)Δεν μπορείς να χαρακτηρίζεις πως φέρομαι("Χαρακτηρισμοί τύπου "κομπλεξικός" προς άτομα που σε βοηθάνε χωρίς καμία προηγούμενη υποχρέωση απέναντί σου δείχνουν απόλυτη έλλειψη αυτοελέγχου και συγκράτησης συναισθηματικού παρορμητισμού") γιατί πολύ απλά δεν με ξέρεις..Εκτός κ αν
εχεις σπουδάσει και ψυχολογία , κάτι πολύ πιθανό αν κρίνω από την "και καλά" φρασεολογία("απόλυτη έλλειψη αυτοελέγχου και συγκράτησης συναισθηματικού παρορμητισμού")
που χρησιμοποιείς.
θες να μας πουν την γνώμη τους κι οι άλλοι χρήστες για σένα να γελάσουμε λιγάκι? επίσης θα ήθελες να σου πει την γνώμη του για τον eny κάποιος που να τον ξέρει?
elitis wrote:Δεν διεκδικώ κάποιο δίκιο φίλε.Την γνώμη μου λέω λέω και σε όποιον αρέσει.
υγ:δεν χρειάζεται να είναι κάτι επιχείρηση για να λες κάτι ή να έχεις δίκιο.
προφανώς, υπάρχουν όμως όπως σου τόνισε κι ο Σπύρος οι κανόνες συμπεριφοράς, τους παρέβηκες πολλές φορές και ban δεν είδα να τρως επειδή έτσι γουστάρει κάποιος? μήπως να αναθεωρήσεις τις απόψεις περί του ποιος κάνει ότι γουστάρει? αν θες μπορώ να σε βοηθήσω ;)
elitis wrote:Όσο για το video από το you tube που ανέβασες eny , απλά δεν το σχολιάζω...
Αν σε είχα προσβάλει εγώ με αυτό τον ηλίθιο τρόπο,θα με είχες banάρει απο το site,
αλλά εσύ που έχεις την εξουσία μπορείς να προσβάλεις όποιον γουστάρει...Συγχαρητήρια,
μόλις έδειξες το επίπεδο σου...Ίσως το video που ανέβασες να είναι ακριβώς ο δικός σου
καθρέφτης.
σου έχω απαντήσει σε αυτά νομίζω (μήπως αναμασάς τις ίδιες λεξούλες λόγω αδυναμίας ανακάλυψης καινούριων?)
elitis wrote:Το λογικό θα ήταν το "εκ παραδρομής τικ" να ήταν η εξαίρεση κ όχι η πλειοψηφία...
Lakedaimona για ηρέμησε ρε φίλε...To ότι ανεβάζει κάποιος θέματα , δεν σημαίνει
ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κριτική,έτσι δεν είναι? Πόσο μάλλον,όταν σε όλα βλέπω μια
αντι-αισθητική στάμπα που γράφει e-polytexneio.gr ...Σε πολλά θέματα έχει ασφάλεια στην
εκτύπωση,δεν είναι η εξαίρεση...Και επίσης αν δεν γουστάρω δεν θα κατεβάζω.Αλλά
επειδή γουστάρω,θα λέω και την γνώμη μου.Και αν δεν θες μη την ακούς..
αν σε ενοχλεί τόσο πολύ το λογότυπο μην τα κατεβάζεις, αυτή την πολιτική διατηρεί το site πολύ πριν από εσένα, δεν θα αλλάξουμε επειδή κάποιος εριστικός νομίζει ότι μπορεί να εκμηδενίζει την προσπάθεια όσων δουλεύουν στο site χωρίς κανένα προσωπικό όφελος, όσο και στον πρόδρομο του 6 χρόνια σύνολο.. λίγος σεβασμός αγόρι μου δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.. ούτε ένα γαμημένο "ευχαριστώ".. όσο για το "τικ" φίλε μου ανίδεε που ξέρεις μόνο να λες χωρίς στοιχεία, κατέβασε acrobat και δες το με τα μάτια σου!!
Rock on buddies...
Locked

Return to “Forum Burnout”