Bear Grylls

Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Bear Grylls

Post by lakers4life24 »

Adamaklas wrote:Image
Ανακυκλωση μλκ και δεν ξοδευεις τπτ ετσι καλοοοο :P Καλα αυτον ικανο για ολα τον εχω :lol:
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Bear Grylls

Post by Enositis »

νταξει ο τυπος το γαμάει λίγο... αλλά είναι η καλύτερη απάντηση σε όσους λένε "ειναι αδύνατον" να επιβιώσεις κάτω απο ορισμένες συνθήκες κλπ κλπ και γενικά να ξεπεράσεις τα όρια σου. Ο άνθρωπος τόσο σε επίπεδο διανόησης όσο και σε επίπεδο ωμής δύναμης και αντοχής μπορεί να κάνει απίστευτα πράγματα. Ειδικά οι νέγροι σε επίπεδο αντοχής είναι σκυλιά. Και δεν ειναι ρατσιστική άποψη. Είναι απλά η φύση. Όπως όλοι λένε "Asians are Smart".
Εγώ πάντα ήμουν της θεωρίας ότι κάθε ζώο έχει κάποια ικανότητα και τη χρησιμοποιεί στο έπακρο ώστε να επιβιώσει. Για παράδειγμα ο χαμελεώντας το καμουφλάζ το τζάγκουαρ το τρέξιμο το λιοντάρι τη δύναμη. Ο άνθρωπος απο την άλλη χρησιμοποιεί ελάχιστες. Κατά καιρούς είτε δε χρησιμοποιεί καμία είτε αναπτύσσει μία στο έπακρο (αθλητές βαρέων βαρών, αθλητές σε κατοστάρια, μπαλαρίνες με απιστευτη ευλυγισία ).
Ο άνθρωπος αυτός και όσοι είναι σε πραγματικά ειδικές δυνάμεις του στρατού(seals etc) αφυπνίζει όλες αυτές τις "Δεξιότητες" με τις οποίες η φύση προίκισε τον άνθρωπο και είναι κοιμισμένες.
Post Reply

Return to “Σινεμά - TV”