Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Post by lakers4life24 »

ακομη και οσοι δεν χρωστατε ελατε για να μεινει ανοιχτη η σχολη και να μην κινδυνεψει ουτε κατα διανοια το ερχομενο εξαμηνο.
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
tsadreas
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 108
Joined: Wed Jan 20, 2010 9:28 pm
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Post by tsadreas »

Στα @@ τι λεει το καθε κομματοσκυλο και ο καθε παπαρας που βαριεται να δωσει και θελει να κωλοβαρεσει. Εγω συμφωνω σε μεγαλο βαθμο με το νομοσχεδιο, δε θελω να παει παραπισω η εξεταστικη και θα κατεβω τη Τριτη να ψηφισω ανοιχτη σχολη. Ενα μπουρδελο ειναι το Πολυτεχνειο και καταστασεις σαν αυτη που ζουμε και φετος το ξεμπουρδελιαζουν εντελως....
User avatar
rest_in_pieces
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 352
Joined: Fri Jan 29, 2010 10:18 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Post by rest_in_pieces »

φίλε τσαντρέα, δεν νομίζω ότι η κυβέρνησή μας και το καλό μας υπουργείο θα έκαναν κάτι για το καλό μας. Η γνώμη μου είναι ότι αν κάτι βγει ως νόμος του κράτους είναι λάθος, και όχι προς το συμφέρον των πολιτών. ήμουν ευγενικότατος.
try katsaro pirouni
hydra
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 39
Joined: Mon Apr 12, 2010 10:53 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Post by hydra »

tsadreas wrote:Ενα μπουρδελο ειναι το Πολυτεχνειο και καταστασεις σαν αυτη που ζουμε και φετος το ξεμπουρδελιαζουν εντελως....
Αν και αρκετά χοντροκομμένο, είναι πέρα για πέρα αλήθεια.
Μακάρι να αλλάξουν επιτέλους κάποια πράγματα.

Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν αρκετά λογικά άτομα που έχουν καταλάβει πια όχι μόνο την αθλιότητα των παρατάξεων αλλά και το σιχαμένα αδρανές σύστημα που κινεί τα γρανάζια στα παρασκήνια του Πολυτεχνείου.

Μακάρι ξαναλέω να γίνει μια αρχή και να αρχίσουν να φεύγουν τα σκουπίδια από το σκηνικό.
brokor
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 64
Joined: Tue May 04, 2010 10:00 am

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Post by brokor »

Δυστυχως πιο συντηρητικη ομαδα απο τους φοιτητες δεν θα βρεις ποτε. Τι πολυτεχνεια και ιστοριες πιο κατεστημενο απο τους παραταξιακους δεν βρισκεις ουτε στους συνδικαλιστες ουτε στη βουλη μην σου πω. Κυρησσουν πολεμο στο status quo και δεν συνειδητοποιουν οτι το εστερνιζονται και διαιωνιζουν. Αθανατοι ελληνες φοιτητες.


Ως απαντηση στην καραμέλα "το πολυτεχνειο/πανεπιστημιο ειναι μπουρδελο".
Τι να σου κανει το ιδρυμα αν ολοι που το απαρτιζουνε ειναι πουτανακια (για να μεινω στην αναλογια που ξεκινησατε) παραξενων συμφεροντων που η τελευταια τους προτεραιοτητα ειναι η ακαδημαικη και επιστημονικη προοδος.

Sry για τους τονους με κουραζουνε πολυ.
User avatar
lakers4life24
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1874
Joined: Wed Feb 02, 2011 12:36 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Post by lakers4life24 »

Eτσι ειναι! Για ελατε να γινουμε πολλοι!!!
when the body says stop the spirit cries NEVER!!!!
aleachilis
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 95
Joined: Sun Jan 24, 2010 2:07 pm

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Post by aleachilis »

tsadreas +11111

όσοι σέβονται τον κόπο και τον μόχθο των γονιών τους και θέλουν να γίνουν ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, να έρθουν να στηρίξουν την ανοιχτή σχολή...

Συνάδερφοι-κομματόσκυλα, που σας έχω σιχαθεί, πρέπει κάποια στιγμή να απογαλακτιστείτε από τη "μαμάκα" και τον "μπαμπάκα"...
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Post by Spyrοs »

Μάγκες δεν μπορώ να είμαι συνεχώς πάνω από το forum και να νταντεύω!
  • 15ήμερο ban στον χρήστη lakers4life24 για κατάφωρη παραβίαση του κανονισμού του forum: http://www.e-polytexneio.gr/basic_rules.php
  • Προσοχή γιατί και άλλοι που του απαντάγατε είστε στο όριο.
  • Οι mods πρέπει να αναλαμβάνετε πρωτοβουλίες. Εφόσον παραβιάζονται οι κανόνες του forum να λαμβάνονται μέτρα. Μην με ξαναπάρει άνθρωπος τηλέφωνο να μου πει ότι δεν δουλεύει σωστά το Forum.
  • Οι χρήστες μπορείτε πάντα να κάνετε "Report this Post" (σηματάκι με θαυμαστικό) ώστε να μας έρχεται κατευθείαν ειδοποίηση.
Spyros
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
nikolas87
Second Lieutenant
Second Lieutenant
Posts: 69
Joined: Thu Dec 09, 2010 6:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Post by nikolas87 »

διαβασα καπου πιο πριν ' όσοι σέβονται το κόπο των γωνιών τους ας ερθουν να στηρίξουν το πλαίσιο ανοικτή σχολή'
μήπως αν κάποτε οι μισοί απο μας ειχαμε κοπιάσει για να καλύψουμε τις δικές μας αναγκες να σκεφτόμασταν κάπως διαφορετικά? μήπως μια στάλα υδρώτα μας ποτιζε το μυαλο μας και βλέπαμε τα πράγματα ως εχουν? δυστυχώς το αραλικι μας εχει οδηγησει σε αυτη τη κατάσταση. αν χρειαζοταν να δουλευουμε παραλληλα με τη σχολη μας θα ημασταν ολοι πολυ καλυτεροι και σαν φοιτητες αλλα και σαν ανθρωποι. κουραστηκα να ακουω για δικαιωματα μηπως θα έπρεπε να κοιταξουμε και τις υποχρεωσεις μας απεναντυ στη κοινωνία μας.
User avatar
Spyrοs
Praetorian
Praetorian
Posts: 2274
Joined: Wed Feb 24, 2010 11:17 am
Gender: Male
Location: Ithaca, New York, USA
Contact:

Re: Γ.Σ. Μηχανολόγων Τρίτη 6/9/11

Post by Spyrοs »

Topic properly edited and cleaned up.
Image
Προετοιμασία για Μεταπτυχιακές Σπουδές
GRE - GMAT - TOEFL- IELTS
Κατεχάκη 17, Αθήνα - 210.6910882
website: https://globalprep.gr/
Facebook: https://www.facebook.com/globalprep
e-mail: info@globalprep.gr
Locked

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”