Ευρέθη φωτογραφία άγνωστης κορασίδας

Ανακοινώσεις, συζητήσεις και προβληματισμοί που αφορούν το Πολυτεχνείο γενικότερα.
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Stathis
Major General
Major General
Posts: 401
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Ευρέθη φωτογραφία άγνωστης κορασίδας

Post by Stathis »

Τα τρολς να μείνουνε μακρυά από αυτό το τόπικ , πρώτον γιατί δεν είναι σωστό να είσαι τρολ και δεύτερον επειδή δεν είναι σωστά τρολ . Ευχαριστρόλ .


Σήμερα , 16:06 η ώρα , σε σκονισμένο έδρανο του αμφιθεάτρου Α της Σχ. Μηχανολόγων Μηχανικών , ακουμπούσε το χέρι μου , κάτι το οποίο δεν θα είχε τόση σημασία , αν (το χέρι μου) δεν έπεφτε σε μία φωτογραφία . Εικάζω ότι παρέπεσε από κάποιο παλιό πάσο (μη πλαστικοποιημένο) ή μια παλιά ταυτότητα (μη πλαστικοποιημένη) ή από κάποιο διαβατήριο (μη εφικτό για λόγους που υπονοούνται στην συνέχεια) . Όσοι από τους αναγνώστες δεν είναι αιθέριες υπάρξεις μπορούν να σταματήσουν την ανάγνωση , πρώτον επειδή δεν αφορά αυτούς και δεύτερον γιατί εδώ που τα λέμε , πάντα ονειρευόμουν να με διαβάζουν μόνο αιθέριες υπάρξεις .

Για να μην με ενοχλάνε άσχετοι σαν τον Λιακοκότσι που πετάνε τις φωτογραφίες τους από εδώ και από εκεί , ελπίζοντας ότι θα τους ανακαλύψει ο βάτραχος τους ή ο Christian Louboutin , η εικονιζόμενη κορασίδα φοράει γκριροζ σιβηρικό πουλόβερ , αλεπουδίσιο μέικαπ και βλέμμα υπαλλήλου χόντο σέντερ σε πόζα γενεθλίων . Επίσης η φωτογραφία δεν φέρει σημειώσεις ή άλλα διακριτικά στο πίσω μέρος της .

Αφού την απέσπασα με δυσκολία από τα χέρια εξαγριωμένων μηχανολόγων που σε όλη τους την ζωή έχουν δει θηλυκό μόνο σε φωτογραφίες στα απωλεσθέντα , αφού έδωσα μάχη να την κρατήσω μακρυά από τα χέρια φθονερών αντίζηλων γυναικών και αφού δεν την έχασα τρέχοντας να αποφύγω τον Αδάμακλα στον Βασιλόπουλο Ζωγράφου που ψώνιζε καλλυντικά και σερβιέτες και μπριζόλες για το ξεκάρφωμα , είπα να το κάνω τόπικ γιατί η μοναδική μηχανολόγα που ξέρω καλά (για να την έβαζα να ψάξει το θέμα) είναι ο Γιώργος Λιάγκας .

Να ξεκαθαρίσω πρώτον ότι δεν έχω κάτι με τις υπαλλήλους του χόντο που έχουν γενέθλια , πέρα από το ότι δεν έχω λεφτά για την Kenzo Tokyo και γερνάω . Επίσης , από το βήμα αυτό θα ήθελα να ευχηθώ καλός πολίτης στον Σταθούκο και να είναι πάντα λιποτάκτης συναισθηματίας και μιλιταρεινιστής παπάρας .


Όποιος/α γνωρίζει κάτι για την φώτο να μου στείλει π.μ. ή να γράψει εδώ . Αν δεν έχω απάντηση σε 3 το πολύ τέρμινα , θα επανέλθω με πρόταση γάμου συν ταξίδι του μέλιτος στην Αυστραλία ώστε να συνδυάσουμε την δουλειά στην φάμπρικα με τα κουτσούβελα .
(όπως και να έχει , σε ευχαριστώ και εσένα για την γαλοπούλα - ξες εσύ)
User avatar
mama mafia
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1717
Joined: Fri Dec 17, 2010 12:40 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ευρέθη άγνωστη φωτογραφία κορασίδας

Post by mama mafia »

1) χαίρομαι πολύ που ξέρεις τον christian louboutin
2)τι εκανε ο αδαμακλας??
3)έχω χάσει ένα ipod από πέρισυ άν το βρείς και αυτό βγάλε μια ανακοίνωση
Leave the gun. Take the cannoli
Stathis
Major General
Major General
Posts: 401
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ευρέθη φωτογραφία άγνωστης κορασίδας

Post by Stathis »

Εξέχουσας σημασίας όλα τα μπούλετς σου , αλλά για βγάλε λίγο το καπέλο να σε δω
User avatar
mama mafia
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 1717
Joined: Fri Dec 17, 2010 12:40 am
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Ευρέθη φωτογραφία άγνωστης κορασίδας

Post by mama mafia »

αποκλείεται να ήμουν εγώ. ποτέ δε συμπάθησα άλλωστε αυτές τις πωλήτριες του χοντος σεντερ που περνας και σε ψεκάζουν όλες μαζι (με διαφορετικό άρωμα η κάθε μια) και μετά έχεις μια ευωδία σανελ ν5 και αυτό του καβαλι που μυρίζει σαν χασισόχορτο

το ipod είναι από αυτά τις πιό παλιάς σειράς τα οποία η apple αποφάσισε να αποσύρει και σε αντάλλαγμα δίνει τα καινούρια, καθώς χαρακτηρίστηκαν ως εύφλεκτα (και όντως ισχύει, ένας φίλος μου σεμφίτης που το έιχε στις διακοπές, ένα βράδυ καθώς φόρτιζε εξεράγη και παραλίγο να παρει φωτιά το σπίτι. ευτυχώς ήμασταν ήδη ξύπνιοι οι περισσότεροι γιατί το ροχαλιτό του ήταν πιό ενοχλητικό απτο μπουρλότο-ipod). οπότε καταλαβαίνεις το δράμα μου: έφτασα στην πηγή και δεν ήπια νερό/ έφτασα στην apple και δεν πήρα ipod
αν μου το έχει κλέψει κάποιος συνάδελφος εύχομαι να έχει σκάσει στη μούρη του

πήγα και στη γραμματεία στα lost-and-found και αντι γιαυτό βρήκα μια θήκη γυαλιών prada που είχα χάσει- εξαιρετική

εδώ σταματάω τις ενοχλητικές παρεμβάσεις. έυχομαι να βρείς τη σταχτομπούτα της φωτογραφίας σου
Leave the gun. Take the cannoli
Stathis
Major General
Major General
Posts: 401
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ευρέθη φωτογραφία άγνωστης κορασίδας

Post by Stathis »

πώς ξέρεις πώς μυρίζει το χασισόχορτο ;

δεν έχετε χώρο για δεύτερη ντουλάπα και έχρισες ως τέτοια την γραμματεία ;

και αν τα καινούργια άιποντ ροχαλίζουν και είναι πιο ενοχλητικά από τους εκρηκτικούς σεμφίτες που κοιμάστε ( ; ) όλοι μαζί ;

πού έχω βάλει αλήθεια τα γυαλιά μου ;

εδώ σταματάω τις ενοχλητικές παρεμβάσεις. εύχομαι να βρεις την ταμπλέτα του καπιταλιστικού σου ονείρου και να έχει και απλικέσιον να κάνει αυτόματο λάικ στην κολώνια σου
User avatar
Adamaklas
Praetorian
Praetorian
Posts: 3929
Joined: Mon Nov 22, 2010 4:07 am
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ευρέθη φωτογραφία άγνωστης κορασίδας

Post by Adamaklas »

Αντρας ή γυναικα ειναι η κοπέλα στην φωτογραφία?


Μπορεις να καταλάβεις απο τα δόντια και τα μάτια της τι σχολή είναι?

Αν ειναι μηχανολόγα μπορω να κανω ενα εμπιστευτικο φωτοεμπιστευτικοτατο φωτοαντιγραφο ?

6- λεπτές :) στην υγειά σου!
Ολος ο κοσμος, ενα μεγαλο τασακι.

Αλλα δεν γαμιεται :)
stathis wrote: Εχει αδειες ξαπλωστρες πιο κατω,μακρια απο το ηχειο.
Stathis
Major General
Major General
Posts: 401
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ευρέθη φωτογραφία άγνωστης κορασίδας

Post by Stathis »

λοιπόν , τις τρίτες θα διοργανώσουμε χάπενινγκ σούπερ-λαΐκή-κομμωτήριο και μετά τσάι στο σπίτι σου

αρκεί να μην ρωτάς μαλακίες μετά
User avatar
Enositis
Praetorian
Praetorian
Posts: 3714
Joined: Wed Sep 22, 2010 11:47 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male

Re: Ευρέθη φωτογραφία άγνωστης κορασίδας

Post by Enositis »

ποσες μαλακιες έχεις ριξει για παρτυ της;
User avatar
Kuchiki_Byakuya
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 6498
Joined: Fri Oct 22, 2010 6:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male
Location: Seireitei

Re: Ευρέθη φωτογραφία άγνωστης κορασίδας

Post by Kuchiki_Byakuya »

Αυτές τις μέρες το φόρουμ ζει τη δική του σουρεαλιστική περίοδο.
Be proud to die by my Bankai.
Bankai. Senbonsakura Kageyoshi
Stathis
Major General
Major General
Posts: 401
Joined: Mon Jan 25, 2010 9:44 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Ευρέθη φωτογραφία άγνωστης κορασίδας

Post by Stathis »

Η εν λόγω φώτο παρεδόθη σε "κανονικό μέλος της πολυτεχνειακής κοινότητας" που κυκλοφορεί πρωί σχολή και αύριο , το πολύ μεθαύριο , θα την παραδώσει στην γραμματεία

Κρατήθηκε λίγο παραπάνω όχι για συναισθηματικούς λόγους αλλά για πρακτικούς (σπανίζουν οι μη βρυκόλακες και μείναν μόνο οι κόλακες τελικά)

παρακαλώ κάποιον διαχειριστή να κλειδώσει το τόπικ αφού ανοίξει το αυτόματο πότισμα για τις γλάστρες και τραβήξει τις κουρτίνες να μην ξεθωριάσουν

για όποιον/ον ενδιαφέρεται , θα έχω πάντα μια φωτογραφία του αδάμακλα από το πάρτυ στο ξενοδοχείο με τον πρίγκηπα Χάρυ και πορτραίτο του Λιακοκότσι με το καλάθι χειρός ανα χείρας

ευχαριστώ όσους στήριξαν αυτό το τόπικ , το τόπικ του ίμπιζα , το Ραν Άθενς και την διαμαρτυρία για τις νέες ταυτότητες , θα τα πούμε στο νέο αλλόκοτο τόπικ που θα φτιάξω όταν βρω ένα χαμένο 100ευρω στην σχολή . Καλή η ομορφιά αλλά δεν τρώγεται - και όταν τρώγεται , χάνεται η πλατωνικότητα .


π.σ. δεν ήρθες σήμερα :oops:
Last edited by Stathis on Tue Oct 09, 2012 9:56 pm, edited 2 times in total.
Post Reply

Return to “Τα Πολυτεχνειακά”