Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Γενικές Συνελεύσεις και Ανακοινώσεις της Γραμματείας
Forum rules
Σας υπενθυμίζουμε να μην δημοσιεύετε μηνύματα σε greeklish ή συνεχή ΚΕΦΑΛΑΙΑ! Τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Post Reply
User avatar
castiel
Praetorian
Praetorian
Posts: 6466
Joined: Tue Oct 05, 2010 8:08 pm
Σχολή: Ναυπηγός
Gender: Male
Location: 501 Not Implemented

Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by castiel »

∆ιευκρινίσεις
1. Οι επαναληπτικές εξετάσεις του Χειµερινού δεν θα γίνουν τώρα. Για την τύχη τους θ' αποφασίσει η νέα Πρυτανεία και η Σύγκλητος την 1η Σεπτεµβρίου.

2. Οι εξετάσεις του Εαρινού εξαµήνου αναβάλλονται.

3. Θα προγραµµατιστεί (µόλις ανοίξει η Γραµµατεία) έκτακτη εξεταστική µέσα στον Ιούλιο για τους "επί πτυχίω" σπουδαστές.

4. Η έννοια "επί πτυχίω" περιλαµβάνει όσους πραγµατικά µπορούν να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους τον Ιούλιο (εφόσον εξεταστούν επιτυχώς στα µαθήµατα που χρωστούν). Αυτό σηµαίνει ότι ο επιβλέπων της διπλωµατικής εργασίας τους θ' αποστείλει στη Γραµµατεία επιστολή (εντός 3 ηµερών) για την κατ' αρχήν αποδοχή της εργασίας.

5. Η διδασκαλία των µαθηµάτων του Εαρινού θα συνεχιστεί σύµφωνα µε το ωρολόγιο πρόγραµµα µέχρι την 1η Αυγούστου ώστε να ολοκληρωθούν οι 13 εβδοµάδες.

Ο Κοσµήτορας της Σχολής Καθηγητής Ηλίας Τατσιόπουλος
Now dance, fucker, dance | Man, I never had a chance | And no one even knew | It was really only you
And now you'll lead the way | Show the light of day | Nice work you did | You're gonna go far, kid..


___P.S.___

Έβαλε ο Θεός σημάδι
παλικάρι στα Σφακιά
κι ο πατέρας του στον Άδη
άκουσε μια τουφεκιά.
mc08064
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 23
Joined: Sun Jun 13, 2010 6:56 pm

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by mc08064 »

Πραγματικά επειδή θα χαζέψουμε στο τέλος...
Είμαι 6ο έτος ,έχω 2 μαθήματα για πτυχίο ,και τη διπλωματική θα την τελειώσω τον Αύγουστο ...Δεω έχω δικαίωμα να δώσω τώρα εξεταστική?? θα πρέπει ν περιμένω μέχρι τν Σεπτέμβριο??
karmal
alex22
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 36
Joined: Sat Jan 22, 2011 7:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by alex22 »

παιδια πηγα στον τατσιοπουλο και μου ειπε οτι επι πτυχιο ειναι αυτοι που εχουν παρει διπλωματικη....των ρωτησα τι θαγινει με εμας και μου απαντησε οτι θα κοιταξει τα νουμερα στη γραμματεια και ισως αλλαξει κατι....αυτο γιατι πηγαν και αλλα παιδια πριν απο εμενα....ας παμε ο καθενας μονος του απο το γραφειο του να καταλαβει την αναγκη για εξεταστικη και για αυτους απο πεμπτο ετος και πανω...
User avatar
Irishman
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 660
Joined: Tue May 04, 2010 5:31 pm
Gender: Male
Location: Athenry

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by Irishman »

το ίδιο ισχύει για πάρα πολλούς. εγώ πήγα φαντάρος π.χ. και άφησα τη διπλωματική λίγο με σκοπό να τελειώσω το Σεπτέμβρη. δε μπορώ να δώσω τα δυο μαθήματα που θέλω; τραγέλαφος.

έντιτ. πάλι καλά, δε νομίζω να αφήσουν να συμβεί αυτό το αίσχος. και να σε διαγράψουν κιόλας το Σεπτέμβρη. λολ
By a lonely prison wall
I heard a young girl calling
Micheal they are taking you away
For you stole Trevelyn's corn
So the young might see the morn.
Now a prison ship lies waiting in the bay.
alex22
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 36
Joined: Sat Jan 22, 2011 7:55 pm
Σχολή: Μηχανολόγος

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by alex22 »

ειτε mail αλλα το καλυτερο θα ηταν να παμε απο εκει....ετσι θα καταλαβει τη σοβαροτητα να δωσουμε και εμεις εξεταστικη....πρεπει να πιεσουμε τωρα....πριν βγει το προγραμμα ...κουνηθητε!!!!
mnm
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 126
Joined: Tue Sep 14, 2010 4:18 pm

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by mnm »

mc08064 wrote:Πραγματικά επειδή θα χαζέψουμε στο τέλος...
Είμαι 6ο έτος ,έχω 2 μαθήματα για πτυχίο ,και τη διπλωματική θα την τελειώσω τον Αύγουστο ...Δεω έχω δικαίωμα να δώσω τώρα εξεταστική?? θα πρέπει ν περιμένω μέχρι τν Σεπτέμβριο??
Irishman wrote:το ίδιο ισχύει για πάρα πολλούς. εγώ πήγα φαντάρος π.χ. και άφησα τη διπλωματική λίγο με σκοπό να τελειώσω το Σεπτέμβρη. δε μπορώ να δώσω τα δυο μαθήματα που θέλω; τραγέλαφος.

έντιτ. πάλι καλά, δε νομίζω να αφήσουν να συμβεί αυτό το αίσχος. και να σε διαγράψουν κιόλας το Σεπτέμβρη. λολ
Επειδή κι εγώ ανήκω στην ίδια περίπτωση, αν κατάλαβα κάτι λάθος απο την ανακοίνωση παρακαλώ διορθώστε με.

Εφόσον έχεις πάρει διπλωματική, που σημαίνει οτι έχεις απο 10 και κάτω, σύμφωνα με την ανακοίνωση μπορείς να δώσεις μαθήματα
στην έκτακτη εξεταστική, ακόμα και αν δεν τα περάσεις. Δε νομίζω οτι εννοεί να έχεις τελειώσει και τη διπλωματική
Εκτός και αν η "αποδοχή της εργασίας" απο τον καθηγητή σημαίνει οτι έχει τελειώσει η διπλωματική.
Η "αποδοχή" καταλαβαίνω οτι χρειάζεται για να επιβεβαιώσει τον φοιτητή οτι όντως έχει πάρει διπλωματική.

Αυτό που δεν διευκρινίζεται είναι αν στην έκτακτη εξεταστική θα δοθούν μόνο εαρινά ή όλα.
mark_c197
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 79
Joined: Sun May 30, 2010 7:32 pm

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by mark_c197 »

" 4. Η έννοια "επί πτυχίω" περιλαµβάνει όσους πραγµατικά µπορούν να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους τον Ιούλιο (εφόσον εξεταστούν επιτυχώς στα µαθήµατα που χρωστούν). "

Από αυτό, καταλαβαίνω, πως συμμετέχεις στην εξεταστική, μόνο αν παρουσιάζεις διπλωματική τον Ιούλιο.
Επειδή, ούτε εγώ είμαι σίγουρος, αν λάβει κάποιος ενημέρωση από τον Τατσιόπουλο, ας γράψει κάτι.
soul
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 41
Joined: Thu Jun 24, 2010 11:06 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Female

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by soul »

Επικοινώνησα με τη γραμματεία και μου είπαν οτι έχουν δικαίωμα στην εξεταστική μόνο όσοι παρουσιάζουν διπλωματική τώρα κ έχουν λίγα ή και καθόλου μαθήματα...
spirosway
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 88
Joined: Tue Aug 24, 2010 6:33 pm
Σχολή: Μηχανολόγος
Gender: Male

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by spirosway »

Δυστυχώς αυτό εδώ καταστρέφει πολλά άτομα...

Η έννοια "επί πτυχίω" περιλαµβάνει όσους πραγµατικά µπορούν να
ολοκληρώσουν τις σπουδές τους τον Ιούλιο (εφόσον εξεταστούν επιτυχώς στα
µαθήµατα που χρωστούν). Αυτό σηµαίνει ότι ο επιβλέπων της διπλωµατικής
εργασίας τους θ' αποστείλει στη Γραµµατεία επιστολή (εντός 3 ηµερών) για την κατ'
αρχήν αποδοχή της εργασίας"


Η πυθία λέει ότι όσοι δεν τελειώνουν τις διπλωματικές τους μέχρι τον Ιούλιο....ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ μαθήματα.....(από έγκυρες πληροφορίες)
Άρα φροντίστε όσοι θέλουν να δώσουν σε αυτή την εξεταστική να κάνουν τα απαραίτητα και άμεσα...(αύριο σχολή + e-mail )

υ.γ 4 μαθήματα είναι πολλά για να θεωρούμε επί πτυχίω :geek:
adt
MechEng Seeder
MechEng Seeder
Posts: 105
Joined: Thu Jun 10, 2010 7:35 pm

Re: Διευκρινίσεις για την εξεταστική

Post by adt »

spirosway wrote:Δυστυχώς αυτό εδώ καταστρέφει πολλά άτομα...

Η έννοια "επί πτυχίω" περιλαµβάνει όσους πραγµατικά µπορούν να
ολοκληρώσουν τις σπουδές τους τον Ιούλιο (εφόσον εξεταστούν επιτυχώς στα
µαθήµατα που χρωστούν). Αυτό σηµαίνει ότι ο επιβλέπων της διπλωµατικής
εργασίας τους θ' αποστείλει στη Γραµµατεία επιστολή (εντός 3 ηµερών) για την κατ'
αρχήν αποδοχή της εργασίας"


Η πυθία λέει ότι όσοι δεν τελειώνουν τις διπλωματικές τους μέχρι τον Ιούλιο....ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ μαθήματα.....(από έγκυρες πληροφορίες)
Άρα φροντίστε όσοι θέλουν να δώσουν σε αυτή την εξεταστική να κάνουν τα απαραίτητα και άμεσα...(αύριο σχολή + e-mail )

υ.γ 4 μαθήματα είναι πολλά για να θεωρούμε επί πτυχίω :geek:
γουατ ? με κάτω απο δέκα είσαι επί πτυχίω !!!!!!!!!
Post Reply

Return to “Γενικές Συζητήσεις & Νέα Σχολής Μηχανολόγων”